Pistelaskussa noudatetaan Vuoden 2016 PikkuMusta -sääntöjä
Jos pisteissä jotain huomautettavaa, ota yhteyttä
Jaana Immonen-Sillantiehen.

Taulukkoa päivitetty 22.1.2017 tulokset tarkastettu hallituksen kokouksessa 19.1.2017 

NARTUT
 
PISTEET
 
NÄYTTELY
KÄYNNIT
UROKSET
 
PISTEET
 
NÄYTTELY
KÄYNNIT
Bonwild Talk Talk Talk
78 5/14 Great Bernina's Mega-Masa 62 5/8
Stonemeadow's Head in The Clouds 76 5/11 Pikiruusun Armas Ottopoika 56 5/13
Bonwild Little My 67 5/9 Bonwild All That Jazz 54 5/13

Great Bernina's Pink Lady
64 5/19 Stonemeadow's Valentine Kiss 52 5/12
Great Bernina's Dilliputti 56 5/15 Nox Minor's Hugh Me Tight 50 5/10
Chili Cayenne Winner's Touch 48 5/8 Bonwild Dig That Funky Beat 48 5/8
Isamelin Daisy Heartbreaker 48 5/8 Yurrugar Secret Agent 43 3/4

Great Bernina's Niiskuneiti
46 5/9 Great Bernina's Poker Face 43 5/9
Nox Minor's Sweet Seymour
41 5/12 Wildjane's Winner Takes It All 38 4/6

Great Bernina's Ilo-Pilleri
37 5/8 Great Bernian's Ahti Nelitahti 36 4/10
Isamelin Nordic Duchess 32 3/7
Great Bernina's Häntä Heikki
34 3/6
Flame Ear's Roederer Cristal 27 3/7 Great Bernina's Nastalauta Niilo 31 3/5

Nox Minor's Up To Annapurha
26 3/4 Marbilsspiceisleasweetchocolatetreat 29 2/2
Stonemeadow's Poison Ivy 25 3/6 Ruska-Ahon Supermies 25 3/7

Isamelin Queen Of Hearts
22 2/4 Stonemeadow's Enjoy This Moment 22 3/6
Great Bernina's Party Pirkko 22 2/6 Isamelin Last Emperor 23 2/4
Flame Ear's Beatrix
20 2/4 Stonemeadow's Great Magic 23 3/3
Isamelin Caramel Sweet 19 2/2
Twinstripe Ghost Story
23 2/5
Nox Minor's Amare Eventu 16 1/3
Isamelin Sword Of Ragnar
21 2/5
Nox Minor's Beaty Boleyn 16 2/4 Bonwild Stardust 20 2/4
Isamelin Glorious Greta
15 2/6 Nox Minor's Hansom Henry 18 2/2
Flame Ear's Desert Eagle 13 2/5
Flame Ear's Beretta
18 2/10
Great Bernina's Pohjantähti
12 1/6 Stonemeadow's Lucky Clover 13 1/1
Nox Minor's Amethyst Amy
12 2/3 Great Berninas Quarterback 13 1/2
Flame Ear's Kissy Suzuki 12 2/4 Flame Ear's Peruvian Pepper 13 2/4
Twinstripe Beda 10 1/1 Stonemeadow's Beeta 12 1/3
X-Pected Dine Mites Up Side Down 10 1/1 Kipton's Enchanted Moments 12 1/4
Great Bernina's Nastapimu 10 1/3 Stonemeadow's Feet On The Ground 12 2/10
Dowithstyle Bimbim 10 1/5 Ruska-Ahon Boris Von Partanen 10 1/3
Flame Ear's Giacinta Jinx Johnson 10 2/3 Nox Minor's Diamond Duke 10 2/2
Sinkon Bayonce 10 2/4 Isamelin The Norseman 10 2/4
Bonwild All Eyes On
9 1/1 Grindstones Daylight Time 9 1/1
Jadinella's Darya Ye-Noor
8 1/2 Nox Minor's Donum Amoris 9 1/1
Jyvämäen Firefly Serenity 6 1/1 Great Bernina's Mr Finland 9 1/4
Bonwild Rock'n'roll Music 6 1/1 Bonwild Little Toffle 9 1/5
Brösing Firs Toy For Fun 6 1/2 Sinkon Bartholomeus 8 1/2
Cherry Caramel Winner's Touch 4 1/1 Bonwild Rainsong Dream Lover 6 1/1
Jadinella's Emilyn 4 1/2 Ariane Birthday Honour 6 1/2
      Bonwild Just Give Me A Reason 6 1/3
      Isamelin Nordic Hero 6 1/6
      Bonwild Black Diamond 4 1/1
      Nox Minor's Great Dareios 2 1/2
PENNUT PISTEET  NÄYTTELY
KÄYNNIT
VETERAANI PISTEET NÄYTTELY
KÄYNNIT
Fwaggles She's A New Endeavour 31 2/2 Pikiruusun Armas Ottopoika 50 5/13
Flame Ear's Peppercorn 30 3/3 Great Bernina's Dilliputti 50 5/15
Bonwild Little Toffle 29 3/3 Great Bernina's Ahti Nelitahti 48 5/10
Great Bernina's Qastehelmi 26 3/3 Brösing First Toy For Fun 20 2/2
Tinyattitude Stig Like A Bee 24 2/2 Eburacum Grindstones Grace 6 1/1
Dowithstyle Bimbim 19 2/2      
Isamelin Nordic Duchess 10 1/1      
Flame Ear's Peruvian Pepper 10 1/1      
Bonwild Little My 10 1/1      
Jyvämäen Delta Aethersprite 10 1/1      
Great Bernina's Quurankukka 10 1/1      
Great Bernina's Reetan Rinsessa 10 1/2      
Great Bernina's Rima Donna 10 1/2      
Isamelin Nordic Hero 9 1/1      
Jyvämäen Firefly Serenity 9 1/1      
Flame Ear's Beretta 6 1/1      
Flame Ear's Desert Eagle 6 1/1      
           
           
KASVATTAJA PISTEET KOIRIA
KPL
ESITETYT KASVATTAJALUOKAT
Great Bernina's 290 4 14+12+12+14+14 (5/18)
Bonwild 257 4 4+2+4 (3/4)
Stonemeadow's 203 4 12+4+4+3+3 (5/6)
Isamelin 139 4 4+4+2+4 (4/5)
Nox Minor's 150 4 4+3+4+3+3 (5/5)
Flame Ear's 111 4 14+4+4+8+3 (5/7)
Grindstones 6 1 3 (1/1)
       
PikkuMusta Agility tulokas      
Great Bernina's Nastapimu "Pipsa" 15   ohjaaja Jenni Heikkinen omistajat
Jenni Heikkinen & Anne-Mari Suoniemi
Far North's Adaliro Dream Bocca "Ailo" 14   om. & ohjaaja Saija Aksovaara
       
PikkuMusta Agility       
Twinstripe Heron "Veikko" 22   om. & ohjaaja Tiina Kovalainen
Great Bernina's Mega-Masa "Masa" 17   om. & ohjaaja Saija Aksovaara 
Grindstones Little Lotta "Lotta" 13   om. & ohjaaja Liisa Kopra