SKKY:n ja STJ:n erikoisnäyttelyvoittajia vuosien varrelta

 

 

2009

SKKY - Liz Cartledge, GB (14)
Pääerikoisnäyttely
 
   
UROKSET NARTUT
VSP Great Bernina's Ahti Nelitahti ROP SERT Eburacum Grindstones Grace
PU2 SERT Zirlean Joshamee Gibbs PN2 Great Bernina's Beräkylän Bike
PU3 Rainsong Sweet Baby James KZN Burmack PN3 Great Bernina's Dilliputti
PU4 Pikiruusun Teddy The Tiger PN4 Great Bernina's Elli Karamelli
   
ROP + BIS-2 KASV Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
STJ - Juha Palosaari (18)  
   
UROKSET NARTUT
VSP SERT Zirlean Joshamee Gibbs ROP SERT Eburacum Grindstones Grace
PU2 Pikiruusun Armas Ottopoika PN2 Great Bernina's Beräkylän Bike
PU3 Great Bernina's Ahti Nelitahti PN3 Great Bernina's Dilliputti
PU4 Pikiruusun Teddy The Tiger  
   
ROP KASV Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
2010

SKKY - Tom Mather, GB (12)
Pääerikoisnäyttely 
 
   
UROKSET NARTUT
VSP Great Bernina's Ahti Nelitahti ROP  Great Bernina's Beräkylän Bike
PU2  Pikiruusun Armas Ottopoika PN2 Great Bernina's Elli Karamelli
PU3  SERT Great Bernina's Feekasi Filjo PN3  SERT Great Bernina's Fappu Fiuhka
PU4  Pikiruusun Teddy The Tiger PN4  Beau Savage My Loved One
ROP KASV + BIS-1 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
STJ - Kari Salminen (7)  
   
UROKSET NARTUT
ROP  SERT Bonwild Rainsong Dream Lover VSP  
PU2  Bonwild Rainsong Dream Big  
   
   
2011

SKKY - Liz Stannard, GB (20)
Pääerikoisnäyttely
 
   
UROKSET NARTUT
ROP Great Bernina's Feekasi Filjo VSP SERT Grindstones Burlesque Showgirl
PU2  Pikuruusun Armas Ottopoika PN2  Twinstripe Gaia
PU3  SERT Great Bernina's Gippari Galle PN3 Eburacum Grindstones Grace
  PN4 Great Bernina's Beräkylän Bike
ROP KASV + BIS-2 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
STJ - Kimmo Mustonen (17)  
   
UROKSET NARTUT
ROP  SERT Bonwild Rainsong Dream Big ROP Eburacum Grindstones Grace
PU2 Great Bernina's Feekasi Filjo PN2  Great Bernina's Beräkylän Bike
PU3  Pikiruusun Armas Ottopoika PN3  SERT Grindstones Burlesque Showgirl
PU4  Great Bernina's Ahti Nelitahti PN4  Sooraba Black Cayla
   
ROP & BIS-1 JUN Grindstones Burlesque Showgirl
ROP KASV Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
2012

SKKY - Andreas Schemel, GB (20)
Pääerikoisnäyttely
 
UROKSET NARTUT
VSP Yurrugar Fade To Black ROP Grindstones Burlesque Showgirl
PU2  Great Bernina's Ahti Nelitahti PN2  Great Bernina's Beräkylän Bike
PU3  Great Bernina's Gippari Galle PN3 Great Bernina's Dilliputti
PU4  Great Bernina's Häntä Heikki PN4  Eburacum Grindstones Grace
SERT Twinstripe Heon SERT Yurrugar Make Mine Diamonds
   
ROP KASV + BIS-3  Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
STJ - Angela Ban, (16)  
   
UROKSET NARTUT
VSP  Pikiruusun Armas Ottopoika ROP SERT BIS-4 Grindstones Burlesque Showgirl
PU2 Great Bernina's Feekasi Filjo PN2  Great Bernina's Beräkylän Bike
PU3  Great Bernina's Ahti Nelitahti PN3 Great Bernina's Dilliputti
PU4  SERT Yurrugar Fade To Black BIS-2 Pari  
Great Bernina's Dilliputti ja Feekasi Filjo
ROP KASV + BIS-2 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
   
2013

SKKY - Andrew H Brace (43)
Pääerikoisnäyttely
Rainer Vuorinen pennut (6)
UROKSET NARTUT
VSP SERT Wildjane's Winner Takes It All ROP & ROP JUN SERT BIS-3 Bonwild'n Rainsong At Heart
PU2 Yurrugar Secret Agent PN2 Mamselin Natacha
PU3 Isamelin Casanova Lover PN3 Bonwild'n Rainsong A OK
PU4 Great Bernina's Gippari Galle PN4 Grindstones Little Lotta
   
VSP VET Rainsong Sweet Baby James Kzn Brmk ROP VET Rainsong It Had To Be You Burmak
   
ROP PENTU Great Bernina's Mega-Masa VSP PENTU Nox Minor's Amare Eventu
   
ROP KASV (5) 1 KP BIS-2 Bonwild om. Sari Laitinen
  2 KP Grindstones om. Eine Tahko
  3 KP Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi
  4 KP Jadinella's om. Jennina Iivonen
   
STJ - Harry Tast (22)  
   
UROKSET NARTUT
VSP SERT Yurrugar Secret Agent ROP & ROP VET BIS-4
Rainsong It Had To Be You Burmack
PU2 VSP VET
Great Bernina's Ahti Nelitahti
PN2 SERT ROP JUN
Bonwild'n Rainsong At Heart
PU3 Great Bernina's Legenda-Lenni PN3 Bonwild'n Rainsong A OK 
PU4 Rainsong Sweet Baby James Kzn Brmk PN4 Spiceisle Annie Get Your Gun
   
ROP Pentu 1 KP BIS-2 Nox Minor's Amare Eventu
   
ROP KASV  1 KP BIS-2 Bonwild om. Sari Laitinen
  2 KP Grindstones om. Eine Tahko
ROP + BIS-1 JÄLK Rainsong It Had To Be You Burmack

 

2014


 

STJ World Terrier - John Geraghty GB (Manyork) 51
Pennut Gerard Cox
Pääerikoisnäyttely

 
UROKSET NARTUT
VSP SERT BIS-JUN Ruska-ahon Super Mies  ROP SERT Twinstripe Beda
PU2 Great Bernina's Häntä Heikki PN2 Grindstones Burlesque Showgirl
PU3 Wildjane's Winner Takes It All PN3 VASERT Great Bernina's Niiskuneiti
PU4 VASERT Stonemeadow's Delta PN4 Twinstripe Gaia
ROP Veteraani Rainsong It Had To Be You Burmack
ROP Pentu Hollybirch Roman Knight
ROP Kasvattaja Nox Minor’s om. Elina Sivula
ROP & BIS-2 Jälkeläisluokka Yurrugar Secret Agent
   
SKKY - Pedro Sanches Delerue 14  
UROKSET NARTUT
VSP Wildjane's Winner Takes It All ROP SERT Nox Minor's Amare Eventu
PU2 SERT FI MVA Isamelin Casanova Lover PN2 Grindstones Burlesque Showgirl
PU3 Yurrugar Secret Agent PN3 Yurrugar Make Mine Diamonds
PU4 VASERT Marbil's Spiceisle A Sweet Chocolate Treat  
ROP VET  Rainsongs Sweet Baby James KZN BRMK
ROP PENTU Isamelin Daisy Heartbreaker
ROP KASV Grindstones om. Eine Tahko

2015 ei enää osallistumisoikeutta SKKY:n näyttelyyn ja
STJ:n näyttelyä ei järjestetty


2016 TerriEri

Jetta Tschokkinen 40  
UROKSET NARTUT
VSP Yurrugar Secret Agent ROP SERT Stonemeadow's Head In The Clouds
PU2 Marbil's Spiceisle A Sweet Chocolate Treat PN2 Isamelin Daisy Harbraker
PU3 Bonwild All That Jazz PN3 VASERT Bonwild Talk Talk Talk
PU4 SERT Stonemeadow's Valentine's Kiss PN4 Bonwild Little My
VSP VET Pikiruusun Armas Ottopoika ROP VET Great Bernina's Dilliputti
ROP KASV  Stonemeadow's om. Tiina Kivinitty

2017 TerriEri

Gerhard Pöllinger, AT (41)

 
UROKSET NARTUT
VSP Stonemeadow's Beeta ROP SERT Flame Ear's Sweetheart Rose
PU2 SERT Great Bernina's Pikkarainen PN2 VASERT Sinkon Afarim
PU3 VASERT Kipton's Enchanted Moments PN3 Flame Ear's Beatrix
PU4 Pikiruusun Armas Ottopoika PN4 Isamelin Daisy Heartbreaker
ROP VET Pikiruusun Armas Ottopoika  
VSP pentu Dowithstyle's Ceecee ROP pentu BIS-2 Bonwild You Only Live Twice
ROP KASV Isamelin om. Marja-Leena Pentikäinen

_____________________________________________________________

2018 TerriEri

Dodo Sandahl, SE (45)

 

UROKSET

NARTUT

VSP Yurrugar Secret Agent

ROP Bonwild Little My

PU2 Stonemeadow's Beeta

PN2 Bonwild Talk Talk Talk

PU3 SERT Fwaggles Dream on Rustic Lane

PN3 Flame Ear's Sweetheart Rose

PU4 VASERT Great Bernina's Pikkarainen

PN4 Twinstripe Gaia

VSP VET Great Bernina's Häntä Heikki

ROP VET Twinstripe Gaia

ROP pentu Flame Ear's Human Torch

VSP pentu Great Bernina's Unelma Anelma

ROP KASV

Bonwild, om. Sari Laitinen

ROP JÄLK

Great Bernina's Dilliputti