Historian ensimmäinen PikkuMusta Show
Oulu Haukkukeidas 11.7.2015
Tuomarina Marja Huttunen, kennel Twinstripe, Sweden (45 ilm)

Best In Show Great Bernina's Dilliputti  
VSP Great Bernina's Bebbu Normaali

Best In Show VETERAANI Great Bernina's Bebbu Normaali
VEK2 Great Bernina's Ahti Nelitahti

Best In Show PENTU Grindstones Daylight Time 
VSP PENTU Flame Ear's Roederer Cristal

Best In Show JUNIORI Stonemeadow's Enchanted One 
VSP JUNIORI Stonemeadow's Mr Nice Guy

Best In Show KOTIVALIO Jadinella's Bonnibel

Paras Liekkikorva Isamelin Sword Of Ragnar

PARAS JÄLKELÄISLUOKKA 


1. Great Bernina's Ilo-Pilleri 
2. Yurrugar Next Top Model 
3. Great Bernina's Dilliputti 
4. Amalek Man In The Mirror
5. Marbil's Spiceisle A Sweet Chocolate Treat

PARAS KASVATTAJARYHMÄ


1. Kennel Great Bernina’s 
2. Kennel Stonemeadow’s 
3. Kennel Nox Minor’s 
4. Kennel Isamelin

Luokkatulokset:

Pentuluokka 5-7kk Uros 
Poissa Flame Ear's Moët Dom Pérignon

Pentuluokka 7-9kk Uros
PEK 1. BIS Pentu Grindstones Daylight Time

Pentuluokka 5-7kk Narttu
PEK 1. NP1 VSP Pentu Flame Ear's Roederer Cristal

Pentuluokka 7-9kk Narttu
PEK 1. NP2 Grindstones More Daylight

 

UROKSET 

Junioriluokka
JUK 1. Stonemeadow's Mr Nice Guy 
JUK 2. Isamelin Sword Of Ragnar 
JUK 3. Isamelin The Last Emperor 

Nuorten luokka 
NUK 1. Stonemeadow's Great Magic 
NUK 2. Nox Minor's Diamond Duke 

Avoin luokka 
AVK 1. Great Bernina's Nätti-Jussi 
AVK 2. Great Bernina's Nastalauta Niilo 
AVK 3. Stonemeadow's Magical Number Eight
AVK 4. Great Bernina's Man-Gusti
Nox Minor's Donum Amoris 
Nox Minor's Great Dareios

Valioluokka 
VAK 1. Ruska-Ahon Super Mies 
VAK 2. Great Bernina's Mega-Masa 
VAK 3. Great Bernina's Häntä Heikki 
VAK 4. Great Bernina's Innostunut Onni
Amalek Man In The Mirror 
Far North's Adaliro Dream Bocca 
Marbil's Spiceisle A Sweet Chocolate Treat 
Yurrugar Secret Agent

Veteraaniluokka 
VEK 1. Great Bernina's Bebbu Normaali 
VEK 2. Great Bernina's Ahti Nelitahti

PARAS UROS 

PU1. Great Bernina's Bebbu Normaali
PU2. Ruska-Ahon Super Mies 
PU3. Stonemeadow's Great Magic 
PU4. Great Bernina's Nätti-Jussi 
PU5. Stonemeadow's Mr Nice Guy

NARTUT

Junioriluokka 
JUK1. Stonemeadow's Enchanted One 
JUK2. Isamelin Queen Of Hearts 
JUK3. Isamelin Dancing Queen

Nuorten luokka 
NUK1. Stonemeadow's Tiger Lily
NUK2. Isamelin Daisy Heartbreaker 
NUK3. Nox Minor's Amethyst Amy 

Avoinluokka 
AVK1. Great Bernina's Nastapimu 
AVK2. Great Bernina's Niiskuneiti 
AVK3. Jadinella's Darya Ye-Noor 
AVK4. Great Bernina's Luxus Lissu 
Great Bernina's Oo La Laa 

Valioluokka 
VAK1. Great Bernina's Dilliputti 
VAK2. Nox Minor's Amare Eventu 
VAK3. Great Bernina's Ilo-Pilleri 
VAK4. Flame Ear's Beatrix 
Beau Savage Merry Bilberry 
Great Bernina's Kassi-Alma 
Grindstones Burlesque Showgirl 
Grindstones Gypsum Bond Leak

PARAS NARTTU

PN1. Great Bernina's Dilliputti
PN2. Stonemeadow's Tiger Lily 
PN3. Stonemeadow's Enchanted One 
PN4. Great Bernina's Nastapimu

 

Päivän tunnelmakuvia