Erikoisnäyttelyvoittajat

SKKY:n ja STJ:n erikoisnäyttelyvoittajia vuosien varrelta

2019 TerriEri

Henrik Johansson, SE (26 + 7 pentua)    

                                                       

UROKSET

VSP Tinyattitude Sting Like a Been

PU2 Stonemeadow's Great Magic

PU3 SERT Fwaggles Dream on Rustic Lane

PU4 Great Bernina's Häntä Heikki

VSP VET Great Bernina's Häntä Heikki

VSP pentu Bonwild He's So Fine

ROP KASV Bonwild, om. Sari Laitinen

2018 TerriEri

Dodo Sandahl, SE (45)

 

UROKSET

VSP Yurrugar Secret Agent

PU2 Stonemeadow's Beeta

PU3 SERT Fwaggles Dream on Rustic Lane

PU4 VASERT Great Bernina's Pikkarainen

VSP VET Great Bernina's Häntä Heikki

ROP pentu Flame Ear's Human Torch

ROP KASV Bonwild, om. Sari Laitinen

ROP JÄLK

Great Bernina's Dilliputti

2017 TerriEri

Gerhard Pöllinger, AT (41)

 

UROKSET

VSP Stonemeadow's Beeta

PU2 SERT Great Bernina's Pikkaraine

PU3 VASERT Kipton's Enchanted Moments

PU4 Pikiruusun Armas Ottopoik

ROP VET Pikiruusun Armas Ottopoika 

VSP pentu Dowithstyle's Ceecee

ROP KASV Isamelin om. Marja-Leena Pentikäinen

2016 TerriEri

Jetta Tschokkinen 40 

UROKSET

VSP Yurrugar Secret Agent

PU2 Marbil's Spiceisle A Sweet Chocolate Treat

PU3 Bonwild All That Jazz

PU4 SERT Stonemeadow's Valentine's Kiss

VSP VET Pikiruusun Armas Ottopoika

ROP KASV Stonemeadow's om. Tiina Kivinitty

2015 ei enää osallistumisoikeutta SKKY:n näyttelyyn ja
STJ:n näyttelyä ei järjestetty

2014

STJ World Terrier - John Geraghty GB (Manyork) 51
Pennut Gerard Cox
Pääerikoisnäyttely

 

UROKSET

VSP SERT BIS-JUN Ruska-ahon Super Mies

PU2 Great Bernina's Häntä Heikki

PU3 Wildjane's Winner Takes It All

PU4 VASERT Stonemeadow's Delta

ROP Veteraani Rainsong It Had To Be You Burmack

ROP Pentu Hollybirch Roman Knight

ROP Kasvattaja Nox Minor’s om. Elina Sivula

ROP & BIS-2 Jälkeläisluokka Yurrugar Secret Agent

SKKY - Pedro Sanches Delerue 14 

UROKSET

VSP Wildjane's Winner Takes It All

PU2 SERT FI MVA Isamelin Casanova Lovergirl

PU3 Yurrugar Secret Agent

PU4 VASERT Marbil's Spiceisle A Sweet Chocolate Treat

 

ROP VET Rainsongs Sweet Baby James KZN BRMK

ROP PENTU Isamelin Daisy Heartbreaker

ROP KASV Grindstones om. Eine Tahko

2013

SKKY - Andrew H Brace (43)
Pääerikoisnäyttely

Rainer Vuorinen pennut (6)

UROKSET

VSP SERT Wildjane's Winner Takes It All

PU2 Yurrugar Secret Agent

PU3 Isamelin Casanova Lover

PU4 Great Bernina's Gippari Galle

  

VSP VET Rainsong Sweet Baby James Kzn Brmk

  

ROP PENTU Great Bernina's Mega-Masa

  

ROP KASV (5)

1 KP BIS-2 Bonwild om. Sari Laitinen

2 KP Grindstones om. Eine Tahko

3 KP Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

4 KP Jadinella's om. Jennina Iivonen

  

STJ - Harry Tast (22) 

  

UROKSET

VSP SERT Yurrugar Secret Agent

PU2 VSP VET Great Bernina's Ahti Nelitahti

PU3 Great Bernina's Legenda-Lenni

PU4 Rainsong Sweet Baby James Kzn Brmk

  

ROP Pentu1 KP BIS-2 Nox Minor's Amare Eventu

  

ROP KASV 1 KP BIS-2 Bonwild om. Sari Laitinen

2 KP Grindstones om. Eine Tahko

ROP + BIS-1 JÄLK Rainsong It Had To Be You Burmack

2012

SKKY - Andreas Schemel, GB (20)
Pääerikoisnäyttely 

UROKSET

VSP Yurrugar Fade To Black

PU2  Great Bernina's Ahti Nelitahtie

PU3  Great Bernina's Gippari Galle

PU4  Great Bernina's Häntä Heikki

SERT Twinstripe Heron

  

ROP KASV + BIS-3 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

  

STJ - Angela Ban, (16) 

  

UROKSET

VSP  Pikiruusun Armas Ottopoika

PU2 Great Bernina's Feekasi Filjo

PU3  Great Bernina's Ahti Nelitahti

PU4  SERT Yurrugar Fade To Black

 

BIS-2 Pari Great Bernina's Dilliputti ja Feekasi Filjo

ROP KASV + BIS-2 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

2011

SKKY - Liz Stannard, GB (20)
Pääerikoisnäyttely 

  

UROKSET

ROP Great Bernina's Feekasi Filjo

PU2  Pikuruusun Armas Ottopoika

PU3  SERT Great Bernina's Gippari Galle

ROP KASV + BIS-2 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

  

STJ - Kimmo Mustonen (17) 

  

UROKSET

ROP SERT Bonwild Rainsong Dream Big

PU2 Great Bernina's Feekasi Filjo

PU3  Pikiruusun Armas Ottopoika

PU4  Great Bernina's Ahti Nelitahti

  

ROP & BIS-1 JUN Grindstones Burlesque Showgirl

ROP KASV Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

2010

SKKY - Tom Mather, GB (12)
Pääerikoisnäyttely  

  

UROKSET

VSP Great Bernina's Ahti Nelitahti

PU2  Pikiruusun Armas Ottopoika

PU3  SERT Great Bernina's Feekasi Filjo

PU4  Pikiruusun Teddy The Tiger

ROP KASV + BIS-1 Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

  

STJ - Kari Salminen (7) 

  

UROKSET

ROP  SERT Bonwild Rainsong Dream Lover

PU2  Bonwild Rainsong Dream Big

2009

SKKY - Liz Cartledge, GB (14)
Pääerikoisnäyttely 

  

UROKSET

VSP Great Bernina's Ahti Nelitahti

PU2 SERT Zirlean Joshamee Gibbs

PU3 Rainsong Sweet Baby James KZN Burmack

PU4 Pikiruusun Teddy The Tiger

  

ROP + BIS-2 KASV Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

  

STJ - Juha Palosaari (18) 

  

UROKSET

VSP SERT Zirlean Joshamee Gibbs

PU2 Pikiruusun Armas Ottopoika

PU3 Great Bernina's Ahti Nelitahti

PU4 Pikiruusun Teddy The Tiger 

  

ROP KASV Great Bernina's om. Anne-Mari Suoniemi

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP Bonwild Little My

PN2 Fwaggles She's a New Endeavour

PN3 SERT ROP junior Bonwild Let's Talk About Me

PN4 VASERT Bonwild You Only Live Twice

NARTUT

ROP Bonwild Little My

PN2 Bonwild Talk Talk Talk

PN3 Flame Ear's Sweetheart Rose

PN4 Twinstripe Gaia

VSP pentu Great Bernina's Unelma Anelma

 

 

NARTUT

ROP SERT Flame Ear's Sweetheart Rose

PN2 VASERT Sinkon Afarim

PN3 Flame Ear's Beatrix

PN4 Isamelin Daisy Heartbreaker

ROP pentu BIS-2 Bonwild You Only Live Twice

 

 

 

 

NARTUT

ROP SERT Stonemeadow's Head In The Clouds

PN2 Isamelin Daisy Harbraker

PN3 VASERT Bonwild Talk Talk Talk

PN4 Bonwild Little My

ROP VET Great Bernina's Dilliputti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP SERT Twinstripe Beda

PN2 Grindstones Burlesque Showgirl

PN3 VASERT Great Bernina's Niiskuneiti

PN4 Twinstripe Gaia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP SERT Nox Minor's Amare Eventu

PN2 Grindstones Burlesque Showgirl

PN3 Yurrugar Make Mine Diamonds

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP & ROP JUN SERT BIS-3 Bonwild'n Rainsong At Heart

PN2 Mamselin Natacha

PN3 Bonwild'n Rainsong A OK

PN4 Grindstones Little Lotta

  

ROP VET Rainsong It Had To Be You Burmak

  

VSP PENTU Nox Minor's Amare Eventu

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP & ROP VET BIS-4 Rainsong It Had To Be You Burmack

PN2 SERT ROP JUN Bonwild'n Rainsong At Heart

PN3 Bonwild'n Rainsong A OK 

PN4 Spiceisle Annie Get Your Gun

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP Grindstones Burlesque Showgirl

PN2  Great Bernina's Beräkylän Bike

PN3 Great Bernina's Dilliputti

PN4  Eburacum Grindstones Grace

SERT Yurrugar Make Mine Diamonds

  

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP SERT BIS-4 Grindstones Burlesque Showgirl

PN2  Great Bernina's Beräkylän Bike

PN3 Great Bernina's Dilliputti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

VSP SERT Grindstones Burlesque Showgirl

PN2  Twinstripe Gaia

PN3 Eburacum Grindstones Grace

PN4 Great Bernina's Beräkylän Bike

  

 

 

NARTUT

ROP Eburacum Grindstones Grace

PN2  Great Bernina's Beräkylän Bike

PN3  SERT Grindstones Burlesque Showgirl

PN4  Sooraba Black Cayla

  

 

 

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP  Great Bernina's Beräkylän Bike

PN2 Great Bernina's Elli Karamelli

PN3  SERT Great Bernina's Fappu Fiuhka

PN4  Beau Savage My Loved One

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP SERT Eburacum Grindstones Grace

PN2 Great Bernina's Beräkylän Bike

PN3 Great Bernina's Dilliputti

PN4 Great Bernina's Elli Karamelli

  

 

 

 

 

 

NARTUT

ROP SERT Eburacum Grindstones Grace

PN2 Great Bernina's Beräkylän Bike

PN3 Great Bernina's Dilliputti

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now